HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

ALKOMED KİMYA KOZ.SAN.VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ

2007 yılında yeniden yapılanarak ALKOMED KİMYA KOZ.SAN.VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ olarak sektörde faaliyetlerine devam eden firmamız, saf ve denatüre edilmiş Etil Alkol’ün güvenli bir şekilde depolanıp, ambalajlanması ve dağıtımını TAPDK’nın tebliğ ve hükümlerine uygun olarak gerçekleştirmektedir.

30 seneyi aşan tecrübesi ve konusunda uzman personeli ile müşteri ihtiyaçlarını belirleyip süratle çözüm üreten firmamız, ilişkilerinde dürüstlük, karşılıklı güven ve sorumluluk ilkesini benimsemiştir.

Merkezimize bağlı, serbest bölgede kurulu şubemizde ambalajlanmakta olan " TIBBİ KULLANIM AMAÇLI SAF ETİL ALKOL " sektöründeki güvenilir ve tanınmış Medikal firmaları aracılığı ile İl Sağlık Müdürlüklerine, Devlet ve Üniversite Hastanelerine, Özel Hastane, Eczane ve Polikliniklere dağıtılmaktadır.

21.10.2004 tarihli ve 25620 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Etil Alkolün piyasaya arzı hakkındaki tebliğ hükümleri gereğince;

HASTANE, POLİKLİNİK VE SAĞLIK KURULUŞLARI İÇİN MIN. 96 DERECE SAF ETİL ALKOL: TAPDK tarafından "TIBBİ KULLANIM AMAÇLI SAF ETİL ALKOL" ambalajlama, ithalat ve dağıtımına yetkili firmalardan 5 veya 200 Litrelik ambalajlar içerisinde temin edebilirler. KOZMETİK VE KİMYA SANAYİ İÇİN DENATURE EDİLMİŞ ETİL ALKOL: Sanayi kullanımı için gerekli olan Etil Alkoller ancak denatüre edilmiş olarak temin edilebilinir. Kullanım ihtiyacı olan firmalar kapasite raporlarında Etil Alkol kullanımını belgelendirdikten sonra TAPDK’nın Etil Alkol dağıtım yetkisi verdiği firmalarından ihtiyaçlarını temin edebilirler.

İLAÇ VE GIDA SANAYİ İÇİN SAF ETİL ALKOL: İlaç fabrikalarının ve gıda sanayisinin kullanım ihtiyacı olan saf etil alkoller, kullanıcının kapasite raporunda etil alkol kullanımını belgelemesi kaydıyla sonra TAPDK’nın Etil Alkol dağıtım yetkisi verdiği firmalarından ihtiyaçlarını temin edebilirler. GENEL AMAÇLI KULLANIM İÇİN ETİL ALKOL: Temizlik malzemesi, evsel yakıt gibi genel kullanımlar için tam denatüre edilmiş 1, 5,10 ve 20 litrelik ambalajlanmış sanayi tipi etil alkol olarak tüketime sunulan bu tip alkoller kırmızı renkte olmakta ve yetkili toptan satış belgesi olan ile dağıtımı yapılır.